niedziela, 20 lipca 2014

Turcja: rejs po zatokach Oludeniz cz.3

Tego dnia wybraliśmy się na całodzienny rejs statkiem Oludeniz Boat Trip, który miał zjeżdzalnię do wody. Był to rejs po 6 zatokach. Koszt takiej wycieczki to ok. 20 USD za osobę.

Płynęliśmy 1 statkiem po lewej.

Pierwszym przystankiem była Butterfly Valley, czyli Dolina Motyli.Żeby zobaczyć motyle trzeba było iść w dolinę i uiścić opłatę 5TL. My zatem woleliśmy poplażować.


Plaża była kamienista, szalały duże fale i szybko robiło się głęboko. 


 Na pokładzie statku leciała turecka muzyka i były tańce.
Następnym przystankiem była Cold Water Spring czyli Zimne Źródła. Woda w tym miejscu woda jest naprawdę zimna bez względu na to jak jest gorąco i jest dosłownie przeźroczysta.


 Oczywiście był wolny czas żeby tam popływać lub dla czętnych skoczyć do wody z małego klifu.Kolejny przystanek miał być na Camel Beach, czyli Plaża Wielbłąda. Wzięła ona swą nazwę stad, że jest tam dużo maleńskich wysepek które przypominają garby wielbłądzie.

Opalnie na górnym pokładzie na materacach.

Kolejnym przystankiem był postój koło St.Nicholas Island czyli Wyspy św. Mikołaja. 


 Historycy uważają, że tu właśnie urodził się i zmarł święty Mikołaj, dziś obejrzeć tu można pozostałości ciekawych bizantyjskich kościołów, mozaiki i freski. Chętni mogą iść do ruin. Ostatni postój był przy Aquarium Bay, gdzie wysepka która się tam znajdowała przypominała żółwią wyspę Marathonissi z Zakynthos.Podczas rejsu serwowany był 1 posiłek. My wybraliśmy rybę. Co do rejsu to bardzo go polecamy. Cały dzień spędzony na pływaniu i opalaniu to doskonały relax. Wokół tylko błękit morza i nieba... Wieczorem wybraliśmy się na spacer po Oludeniz. 
 Hotel Ata Lagoon po zmroku.


 Pozdrawiam!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz