niedziela, 9 maja 2010

Bergen: Hardangerfjord, Voss, Tvindefossen, Flåm cz.2

Dziś pokaże Wam okolice Bergen które zwiedziliśmy.


 Pierwszą atrakcją był przypadkowo napotkany wodospad. Nazywa się on Steinsdalsfossen. Jego atrakcją jest to że można wejść na górę i stanąć za kaskadą wody.Następnie zaczeliśmy jechać drogą wzdłuż fjordu Hardanger, którego widok zapiera dech:) 
Jest to drugi najdłuższy fjord w Norwegii. Ciągnie się od  Oceanu Atlantyckiego aż do płaskowyżu Hardangervidda. Cudowny krajobraz tworzy fjord i ośnieżone szczyty gór!Następnie pojechaliśmy dalej drogą do Voss. Po drodze mijająć wodospady. Jeden z nich zrobił na nas ogromne wrażenie - Tvindefossen. Jest on łatwo dostępny, bo znajduje się tuż przy drodze.


Jego rozmiar jest imponujący.


Następnie dotarliśmy do Voss, ale nic szczególnego tu nie znaleźliśmy oprócz tego co już wcześniej widzieliśmy.Po drodze przejeżdzaliśmy przez kilka tuneli.


Innym razem kiedy jechalismy drogą E16 w kierunku Flåm widoki były zachwycające.

Mijamy Aurlandsfjord który rozpoczyna się w miejscowości Flåm.Oraz imponujące wielkością i okazałością, majestaryczne góry:)


 Następnie przejeżdzamy przez najdłuższy drogowy tunel świata Lærdelstunnel, o długości 24,5 km.  Jego budowa trwała 5 lat.W środku właściwie nie można się zatrzymywać, ale bardzo chciałam mieć zdjęcie w tym pięknie oświetlonym i sławnym tunelu:)


I na koniec widoczki  jakie napotkaliśmy po drodze do Oslo.


Pozdrawiam!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz